İntermak AŞ.  AR-GE bölümünde şirketin Araştırma ve Geliştirme projeleri düzenleniyor.  Projelerin yönetilmesinden, piyasanın taleplerinden ve diğer bölümlerden gelen araştırma taleplerinin değerlendirilmesinden sorumlu olup, kalite kontrol sonuçlarını periyodik olarak değerlendirerek kalite kontrol sonuçlarını değerlendirir ve değerlendirir. Üretime ve diğer departmanlara müdahale etmek ve bütün faaliyetleri yürütmek bu departmanın ana sorumlulukları arasındadır. Geliştirilecek yeni bir ürün hakkında araştırma  yürütmektedir,. Araştırma ve  deneme faaliyetleri eğitimli personel tarafından  yürütülmektedir.

 

Projelerin yönetilmesinden, piyasanın taleplerinden ve diğer bölümlerden gelen araştırma taleplerinin değerlendirilmesinden sorumlu olup, kalite kontrol sonuçlarını periyodik olarak değerlendirerek kalite kontrol sonuçlarını değerlendirir ve değerlendirir. Üretime ve diğer departmanlara müdahale etmek için bu tür faaliyetler yürütmek ana sorumlulukları arasındadır. Geliştirilecek yeni bir ürün hakkında araştırma yapar ve yürütür, eğitimli personel tarafından test çalışmalarının yaratılması ve test faaliyetlerini yürütür.

 

Test ve deney laboratuvarının kurulması ile Ar-Ge, müşteri deneyimleri ile makine ve ekipman ile üretim deneyi yapmakta ve bileşenleri uygun makine-teçhizat üzerinde ürüne geliştirmektedir.