İNTEM markasıyla süt işleme tesisleri, gıda tesisleri ve çiftlikler için endüstriyel hijyen kimyasalları ve hijyen ekipmanları üretimi yapıyoruz.

 

Ürettiğimiz ürünler Hayvancılık sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır.

HAYVANCILIK

Çiftlikler için ürettiğimiz ürünler Süt sağım sistemleri, sağım robotları, sabit sağım sistemleri, borular, süt depo tankları ve süt soğutma tanklarının temizliğinde kullanılan köpüksüz(alkali) ve (asidik) sıvı temizlik maddesidir.

PAK-20 (alkali temizleyici): Sodyum Hidroksit ve Aktif Klor sayesinde yağ, protein ve her türlü organik kalıntıyı temizler ve mikropları öldürür.

INTCIP A-120 (asidik temizleyici): Gıda sanayinde süt taşı ve su sertliğinden kaynaklanan kalıntıları gidermek için kullanılan köpüksüz asidik sıvı temizlik maddesidir.

Her iki ürünümüz İçeriğinde bulunan yüksek temizleme özelliğindeki surfactanlar (yüzey aktif maddeler) etkin temizleme özelliği gösterir. İyon bağlayıcı maddelerin varlığı ile suyun sertliğinde etkinliğini kaybetmez.

INTFOM DIS-260 isimli ürünümüz hayvanların ayak havuzlarında, dışarıdan gelen araçların dezenfeksiyonu ile bütün açık alanlarda kullanılır.

Yine firmamızın mastitis koruyucu ve önleyici etkisi test edilerek onaylanmış sağım öncesi ve sonrası dezenfektan ürünleri vardır.

SICURSEPT DERMO sağım öncesinde inek memelerini temizlemek amacıyla kullanılan klorheksidin bazlı köpüklü bir üründür.

VITALIC JEL MEME dezenfektanı sağım sonrası kullanılmak üzere ürettiğimiz laktik asit ve benzil alkol bazlı bir üründür. Memeyi bir film tabakası şeklinde sarar ve bir sonraki sağıma kadar muhafaza eder. Mastisite neden olan mikroorganizmaların memeye girmesine engel olur. Ayrıca en uygun film kalınlığını oluşturarak ürün sarfiyatını minimuma indirir.

Her iki ürün içeriğindeki gliserin ve nemlendiriciler sayesinde inek memesini yumuşak tutar. Nemlendirici ve cildi koruyucu özelliği vardır.